Panevėžio apygardos teismas patenkino, Lietuvos apeliacinis teismas pripažino sprendimą pagristu


Panevėžio apygardos teismasNuo 2010 metų nebeveikianti ir uždaroma Ignalinos atominės elektrinė (IAE) turės vertinti Prancūzijos statybų milžinės „Eurovia“ antrinės įmonės „Eurovia Lietuva“ pasiūlymą labai mažo aktyvumo atliekų kapinyno įrengimo konkursui.

Panevėžio apygardos teismas liepos pradžioje patenkino „Eurovia Lietuvos“ ieškinį ir panaikino IAE sprendimą atmesti bendrovės ir jos partnerių – įmonių „Ekobana“ ir „Vilstata“ – paraišką kapinyno bei inžinerinių statinių projektavimo ir statybos konkurse.

IAE iš konkurso konsorciumą pašalino dėl „Vilstatos“ skolų „Sodrai“. Teismas pripažino, kad „Vilstata“ buvo skolinga „Sodrai“, tačiau paraiškų pateikimo metu ji neturėjo skolų, kaip esą ir buvo reikalaujama IAE konkurso sąlygose.

„Eurovia Lietuva“ pateikė pažymą, kad „Vilstata“ paraiškų pateikimo metu skolų „Sodrai“ neturėjo. Tačiau IAE tikino, kad pagal konkurso sąlygas jame dalyvaujančios įmonės privalėjo neturėti skolų 60 dienų iki paraiškų pateikimo datos – tuo metu „Vilstata“ turėjo skolų „Sodrai“.

Tačiau, anot teismo, to nepakanka „Eurovia Lietuvos“ ir jos partnerių pasiūlymui atmesti.

„Konkurso sąlygose IAE konkrečiai nenurodė, jog dalyvaujančių konkurse tiekėjų pateiktų duomenų pagrįstumas bus tikrinamas už 60 dienų laikotarpį – už du mėnesius iki paraiškos pateikimo termino pabaigos, todėl darytina išvada, jog duomenys apie įsipareigojimų įvykdymą turėjo būti tikrinami vasario 26 dienai. Kadangi „Vilstata“ paskutinę paraiškų pateikimo termino dieną neturėjo įsiskolinimų, susijusių su socialinio draudimo įmokų mokėjimu, pasiūlymo pateikimo momentu „Eurovia Lietuva“ kartu su jungtinės veiklos partneriais „Vilstata“ ir „Ekobana“ atitiko kvalifikacijos reikalavimus“, – rašome teismo nutartyje.

Panevėžio apygardos teismas, kol vyko „Eurovia Lietuva“ ieškinio nagrinėjimas, buvo sustabdęs konkursą. Jame taip pat dalyvauja bendrovės „Mitnija“ ir Energetikos paslaugų ir rangos organizacija, kurios teisme palaikė IAE poziciją.

Konkurso laimėtojas statys tris po 20 tūkst. kubų talpos atliekų laidojimo modulius, kuriuose ketinama sutalpinti apie 60 tūkst. kubų labai mažai aktyvių atliekų. Įgyvendinant projektą, 2013 metais IAE teritorijoje buvo pastatyta buferinė saugykla, kurioje atliekos kaupiamos, kol jos bus pervežtos į atliekyną. Viso projekto vertė siekia beveik 6,2 mln. eurų, jis finansuojamas ES lėšomis.

Teismas: IAE turi vertinti „Eurovia Lietuva“ ir jos partnerių paraišką

BNS|2016 m. liepos 13 d.  

Kontora atstovauja tiekėją, siekiant nuginčyti nepagrįstus ir neteisėtus perkančiosios organizacijos sprendimu.